Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören'in Altınordu'yu daha estetik ve daha yaşanılır bir kent haline getirme çalışmaları ilk meyvelerini vermeye başladı. 
Şarkiye Mahallesi'nde birinci etabı tamamlanan cadde ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları sonunda Osmanpaşa Caddesi ve civarı, adeta bir yıldız gibi parladı. Altyapısı tamamen yenilenen, üstyapısında ise ayrı bir şehir kimliği oluşturacak estetik dokunuşlar yapılan cadde ve sokaklar, göz kamaştırıcı hale geldi. 

Ticari hayatın ve sosyal yaşamın merkezlerinden biri olan Şarkiye Mahallesi'nde Osmanpaşa Caddesi başta olmak üzere Kocakişi Caddesi, Kültür Caddesi, Fatma Hatun Caddesi, Çapulacılar Sokak, Küçük Sokak ve Hacı Mustafa Katırcıoğlu Sokak olmak üzere 7 sokak ve cadde tüm ihtişamı ile yeniden gün yüzüne çıkarıldı. Mineral yüzeyli dekoratif doğal taşlarla yenilenen sokak ve kaldırımlar adete bir tablo güzelliğine kavuştu. Aydınlatma sistemi de tamamlanan birinci etap çalışması cadde esnaflarının ve vatandaşların büyük takdirini kazanırken, ikinci etapta ise çalışmalar devam ediyor.

Ayşen Gruda aramızdan ayrılalı 5 yıl oldu Ayşen Gruda aramızdan ayrılalı 5 yıl oldu

ESNAFLAR DA VATANDAŞLAR DA MEMNUN

Yapılan çalışmalardan oldukça memnun olan cadde esnafları ve vatandaşlar "Caddemiz yıllar sonra ilk defa yeniden yaşam merkezine dönüştü. Vatandaşlardan yoğun ilgi görmeye başlayan caddemizde işlerimizde de artış olmasını bekliyoruz. Başkanımız Aşkın Tören'in bu değerli çalışmaları hem mahallemize hem şehrimize hem de esnaflar olarak bizim işlerimize değer katacaktır. Hizmetleri için Aşkın Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandılar.

BAŞKAN TÖREN: "ŞEHRİMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ"

Başkan Aşkın Tören, "Hem kentin ihtiyaçlarını hem de yılların beklentilerini karşılamak için planlı programlı bir çalışma yürütüyoruz. Şehrin sorunlarını çözecek, beklentileri karşılayacak güçte ve kabiliyette bir belediyeyiz. Mahallelerimizin eksiklerini bir bir tamamlıyor şehrimizin ticari hayatına ve sosyal yaşamına yeni prestij caddeler kazandırıyoruz. Kadim mahallerimizi gelenekle geleceği birleştirerek yeniliyor ve modern yüzüyle yeniden gün yüzüne çıkarıyoruz. Şehrimizin ticari hayatının ve sosyal yaşamın sıfır noktası diyebileceğimiz Şarkiye mahallemizde beklenen ve özlenen bir çalışma idi. Ortaya çıkan sonuç hepimizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Sorunları çözmeye yılların beklentilerini karşılamaya ve şehrimizin çehresini değiştirmeye devam edeceğiz. Tamamlanan çalışmalarımız şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun" diye konuştu.

Editör: TE Bilisim