İYİ Parti'nin bugün 3'üncü Olağan Kurultayı gerçekleştirildi. Toplam bin 350 delegenin oy kullanacağı Ankara ATO Congresium'da yapılan kurultayda, Akşener yine çok tartışılacak ifadeler kullandı. 

İYİ Parti adayı Enver Yılmaz Kabataşlılarla buluştu İYİ Parti adayı Enver Yılmaz Kabataşlılarla buluştu

Tek aday olması beklenen Akşener 'rotamız net, pusulamız millet' sloganını kullandı. Kuruldukları günden bugüne kadar siyasetin alışılmış düzenini bozduklarını belirterek, "Yapılamaz denilen her şeyi yaptık. Aşılamaz denilen engelleri teker teker aştık. İşte bu yüzden İYİ Parti dengesi bozulan siyasetin su terazisidir. İki yumruk arasına sıkıştırılan milletimiz için yaşam odasıdır. Milletimiz için bir çıkış kapısıdır" dedi. 

"EN BÜYÜK PİŞMANLIĞIM"

Akşener sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

"Altılı masa meselesi ortaya çıktı. Şimdi biz fedakarlık yapan insanlarız ya, Türkiye bizim için önde ya. Genel Başkan'ınız bu konuda her türlü fedakarlığı yapan insan ya. Dolayısıyla biz önce bu parti seçime girebilsin diye Cumhuriyet Halk Partisi'nden 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır. En büyük pişmanlığımdır. Hesap yapıyoruz, hesap veriyoruz. Savaşmalıydık. Bileğimizin gücüyle o seçime girmeliydik, girmiyorsak da gereğini yapmalıydık. Savaşmadık. 15 milletvekili istedik. Sayın Kılıçdaroğlu'na buradan bir kez daha teşekkür ediyorum, ama o gün bugün 15 milletvekilinin bedelini ödeyemedik. Ömer Seyfettin'in diyetine döndü bu iş. Beraber gittik, seçime girdik. Biz psikolojik olarak kendimizi kötü çok hissettik. Ben kendimi çok kötü hissettim. Çok aşağılanmış hissettim. Çok çaresiz hissettim. Asla hayatımın hiçbir döneminde hissetmediğim kadar çaresiz hissettim, çünkü savaşmadık. Ben savaşmayı severim, ben mücadeleyi severim. Yapamadık."

Editör: TE Bilisim