İYİ Parti Lideri Dervişoğlu'nun ilk ziyareti memleketine İYİ Parti Lideri Dervişoğlu'nun ilk ziyareti memleketine

AK Parti Altınordu İlçe Başkanlığı görevine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in elinden aldığı atama yazısıyla 27 Eylül 2023 günü başlayan Avni Özel'in yaklaşık 7 ay sonra ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiği öğrenildi. 

300424 2B

AK Parti Ordu İl ve Altınordu İlçe Başkanlığı'ndan konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, Ordu medyasına yansıyan haberlerde Özel'in istifa gerekçesi olarak 'iş yoğunluğu'nu gerekçe gösterdiği öğrenildi. Özel'in yerine ise henüz yeni bir atama yapılmadı. İstifa kararının AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Adnan Günnar'ın Ordu İl Teşkilatı ziyaretinin ardından gelmesi ise dikkat çeken bir diğer ayrıntı oldu.  

300424 2C

AK Parti'de Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın özellikle yerel seçimlerde elde edilen başarısız sonuçların faturasını bazı illerde keseceği ve bu iller arasında Ordu'nun da olduğu konuşuluyordu. 

300424 2A

AK Parti, Ordu'da elinde bulundurduğu başta Altınordu Belediyesi olmak üzere, Gürgentepe, Kabataş ve Çamaş Belediyesi'ni Cumhuriyet Halk Partisi adaylarına, Çaybaşı Belediyesi ise Yeniden Refah Partisi'nin Belediye Başkan Adayı Mesut Karayiğit'e kaptırılmıştı. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde uzun yıllar Ordu'da AK Parti'nin kalelerinden biri olarak görünen Korgan Belediyesi de, AK Parti'nin adayı Tuncay Kiraz tarafından İYİ Parti Korgan Belediye Başkan Adayı Sait Korgan'a kaptırılmıştı.   

AK PARTİ MYK'DAN NE KARARLAR ÇIKACAK?

Özellikle bugün toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı'nın ardından bazı kararlar alınacağı, bu kararlarla birlikte Ordu'da siyasi kulislerde Altınordu'nun dışında önümüzdeki günlerde AK Parti'nin Ordu İl Teşkilatı başta olmak üzere seçimlerde belediye başkanlıklarının kaptırıldığı Korgan, Çaybaşı, Gürgentepe ve Çamaş ilçe teşkilatında da benzer durumların yaşanacağı konuşuluyor.

Editör: Haber Merkezi