AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Merkezi önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu hafta parti genel merkezinde yoğun bir mesaisinin olduğunu ifade eden Çelik, yerel seçimlere hazırlık anlamında teşkilatların davet edildiğini, istişarelerin yapıldığını söyledi.
 
"CUMHUR İTTİFAKININ BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ KORUYACAK"

Çelik, teşkilatlarının güçlü bir şekilde seçimlere hazırlandığını belirterek, "Şimdiye kadar arkadaşlarımızın yaptığı değerlendirmeler neticesinde teşkilatlarımızın güçlü bir şekilde seçimlere hazırlandığı ve bu seçimlerden Cumhur İttifakı'nın en güçlü şekilde çıkması için illerde Cumhur İttifakı'nın birlik ve beraberliğini koruyacak şekilde çalışmalarını, temaslarını sürdürdüklerine değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

"KÜÇÜK BİR REVİZYON YAPILABİLİR"

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nin ardından 31 Mart Yerel Seçimleri'ni de önemsediklerini dile getiren Çelik adaylar konusunda 'revizyon' mesajı verdi, şu ifadeleri kullandı: 

"Tabi genel seçimlerden sonda bu yerel seçimle birlikte bütün bu başarıların taçlanması bakımından bunu son derece önemli görüyoruz. Türkiye'nin bu seçimden sonra da çok önemli gündemleri olacak. Ay sonu itibarı ile söylenmişti, ama biraz esneyebilir bu. Çünkü teşkilatlarımız buraya geliyor. Teşkilatlarımızın gelmesiyle birlikte bu istişareleri yapıyoruz. Dolayısıyla takvimde bir esneme olabilir. Zaten vaktimiz var, acelemiz yok. Burada önemli olan seçimlere rahat bir şekilde hazırlanabilecek şekilde bu istişarelerin en derin istişare anlamında yapılması. Şimdiye kadar biliyorsunuz illerde ve ilçelerde temayüller yapıldı. Bu temayüllerden sonra şimdi Genel Merkez'de daha derin bir istişare gerçekleştirilerek, seçime hazırlık, vatandaşlarımızın değerlendirmeleri, vatandaşlarımızın ilettiği talepler, istekler Genel Merkez'imizde bu şekilde değerlendirilmiş, not alınmış oluyor. Dolayısıyla biraz vaktimiz var, küçük bir revizyon yapabiliriz." 

Aynı zamanda seçim beyannamesi hazırlıklarının da sürdüğünü belirten AK Parti Sözcüsü Çelik, "Biz bir yandan da seçim beyannamesi hazırlıyoruz. Seçim beyannamesiyle ilgili çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bunun yanı sıra bir seçimde yaptığımız faaliyetlerle ilgili farklı birimlerimiz kendilerine düşen hazırlıkları yapmaya devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın illerle istişaresi devam ediyor" dedi.

Enver Yılmaz görevini Oktay Vural'dan devraldı Enver Yılmaz görevini Oktay Vural'dan devraldı

Bugün içlerinde Ordu'nun da olduğu 4 il ile istişarelerin tamamlandığını belirten Çelik, "Şimdiye kadar Ankara, Adana, İzmir, İstanbul, Balıkesir, Samsun, Bursa, Denizli, Kayseri, Kocaeli, Sakarya, Gaziantep, Ordu, Malatya ve Trabzon ile bugün bütün bu çalışma buraya kadar tamamlanmış olacak. Aynı şekilde Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirlerine bağlı olarak diğer illerle de bu çalışmalara devam edilecek" şeklinde konuştu

Editör: Haber Merkezi