AK Parti'nin Ordu Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı Yeni Ordu Stadyumu Kompleksi'ndeki spor salonunda gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz'ın katıldığı tanıtım toplantısına AK Parti ve MHP Ordu milletvekilleri ile parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

MHP'Lİ ŞANLITÜRK: "CUMHURBAŞKANIMIZIN ARKASINDA ORDU VAR"

Toplantıda ilk konuşma Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk'ten geldi. Cumhur İttifkı ortağı Şanlıtürk, Ordu'da 20 ilçenin 20'sine de talip olduklarını açıkladı, "Biz dedik ki Sayın Cumhurbaşkanımız uluslararası arenada masaya oturduğu zaman Ordu'nun Akkuş'undan, Aybastı'sından, Mesudiye'sinden, Altınordu'sundan, Fatsa'sından, Ünye'sinden verdiğimiz oyların gücünü arkasında hissetmeli. O'nun için biz de diyoruz ki, Sayın Cumhurbaşkanım dik dur. Çünkü arkanda bir Ordu var. Hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

AK PARTİLİ HAMARAT: "TÜRKİYE'YE İSTİKRAR GELMEYE BAŞLADI"

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat da yaptığı açıklamada, "Milletimizle aramıza kimseyi almıyoruz. AK Parti'nin de farkı burada. Bizim karşımızda birileri koltuk kavgası yaparken, biz Cumhur İttifakı olarak koltuk kavgası yapmadan, sadece hizmet için siyaset yapan bir kadroyuz. Onun için milletimizin onayını alalı daha 1 yıl olmadı. Türkiye'ye istikrar gelmeye başladı. Yerel yönetimlerde de inşallah kesintiye uğramadan aynı şekilde inşallah devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 

AK PARTİLİ KAYNAK: "HİÇ ŞAŞMADAN DÜŞÜNMEDEN GİDECEĞİZ"

AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufak Kaynak da yaptığı açıklamasında, "Biz kazanmaya alışkan bir kadroyuz. Kazananarak başladık, kazanarak gidiyoruz. Millet birliğini gösterdi. Bu şehrimiz, bizim şehrimiz Ordu'muz yüzde 65'in üzerinde oy verdi Sayın Cumhurbaşkanımıza. Yerel seçim falan yok, O'nun adayı, O'nun adayıdır diyeceğiz. Hiç şaşmadan, hiç düşünmeden gideceğiz. Biz muhalefetle yarışmıyoruz, biz millete hizmetle yarışıyoruz" şeklinde konuştu.

BAŞKAN GÜLER'E COŞKULU KARŞILAMA

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Hilmi Güler de sahneye almışlar ve ıslıklar eşliğinde çıktı. En temel insan hukukunun 'kardeşlik' olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Başkan Güler, "Bu kardeşliği sevgi birleştiriyor. Vatan sevgisi, hizmet aşkı birleştiriyor. 50 yıllık çalışma hayatımın yeni bir 5 yılında Allah nasip ederse sizlere hizmet edeceğiz ve Ordu'muzu Türkiye Yüzyılı'nın bir parçası olarak ülkemize hediye edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

040224 1D Hilmi Guler

"MAZERET BAHANE ŞİKAYET YOK, ÇÖZÜM VAR"

Başkan Güler sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Vefa, ahde vefa çok önemli bir kavramdır. Dolayısıyla bu çalışmalardaki temel unsur, nefse göre hareket etmek değildir. Yani burada nefis değil, millete hizmet esastır ve belediyeciliğin tamamı da gönülden gönüle hizmettir. Yapacağımız şey de eser siyasetidir. Bizim bu hizmetlerimiz de pazara kadar değil, mezara kadardır. Onun için bu çalışmaları bir seçim havasında değil bir inanç manzumesinin insanlara sunuşu şeklinde olacak. Bunun temel platformu da 'sevgi' olacak. Ben 2019'da bu kürsüde sevgiyi büyütmeye geliyorum dedim ve biz sevgiyi büyüteceğiz. Kavgayı kaldıracağız, birbirimizi kucaklayacağız. Bu işler sevgiyle olur, nefret söylemiyle olmaz. Yalancılık ve nefret söylemi her şeyin düşmanıdır. Bizim sözlüğümüzde mazeret, bahane, şikayet yok. Biz hizmet edeceğiz. Çözüm var. Çözüm odaklı olmak var. Bunlar bir inancı ifade ediyor. Bizim sözlüğümüzde plan, program, koordinasyon ve hesap vardır. Mühendisler iknaya çalışmaz, ispat eder. Onun için de bizim eserlerimiz 2 bin 200 kilometre yoldur, 250 iş makinesidir, köylere su götürmedir. Fındıkla ilgili çözüm üretmektir ve emeğin mutluluğa dönüşmesidir. 19 ilçemizde birbirimizle yarışacağız. Düşünen Ordu, üreten Ordu, yarışan Ordu. Burada üç tane fiil var. Düşünmek, üretmek ve yarışmak. Yeni bir belediyecilik anlayışı ortaya koyuyoruz. Çekişme değil, rant değil. Rant yerine hizmet, ekonomi, istihdam, çözüm üretme ve huzurlu kentler oluşturmak. Bizim bütün çalışmamız bu."  

"RANTA ÇEVİRMEYİ BİZ DE BİLİRDİK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'yatay mimari' talimatları doğrultusunda hareket ettiklerini ve edeceklerini belirten Güler, "Biz burada yüksek binaları, gökdelenleri yıktık. Mahkeme kararıyla yıktık. Biz de biliyorduk. Belde Evler'de, Durugöl'de, Ünye Çamlık'ta oraları ranta çevirmeyi biz de bilirdik. Bizim bilmediğimiz ilk defa duyduğumuz şeyler değil, ama biz bunu halkımıza hediye ederek, çevreye inanarak ve aynı zamanda saygıdan dolayı yaptık. Yüzbin, yüzonbin imzalar boşuna toplanmadı. Halka kulağımızı tıkayamazdık, gözlerimizi yumamazdık" ifadelerini kullandı.

"GEMİLERİ YAKIYORUZ"

Ordu'da ilçelerin tümününe talip olduklarını belirten Başkan Güler soz sözünü "Tarık Bin Ziyad gibi gemileri yakıyoruz o zaman" dedi. İşte o açıklamalar: "Biz belediyecilikte 19 ilçemizle birlikte Ordu modelini hayata geçireceğiz. Allah sizi mahçup etmesin. Tek birşey soracağım. 20'de 20 yapmaya var mısınız? Varsanız hepimiz gemileri yakıyoruz o zaman. Gemileri yakıyoruz, tıpkı Tarık Bin Ziyad gibi. Durmak yok, yola devam."

040224 1C Hilmi Guler

CHP'li Mustafa Adıgüzel'in 'uçakta çay' isyanı! CHP'li Mustafa Adıgüzel'in 'uçakta çay' isyanı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, Ordu'dan önce Trabzon'daki aday tanıtım toplantısına katıldığını belirterek, buradaki coşkunun beklentisinin üzerinde çıkmasına çok sevindiğini söyleri, "Ordu'nun coşkusu muhteşem. Birbirinden kıymetle adaylarımız sizlere emanet" diye konuştu. 

040224 1E Hilmi Guler

Konuşmaların ardından ilçe belediye başkan adayları tek tek sahneye çağırılarak tanıtıldı. 

040224 1F Hilmi Guler

Editör: Haber Merkezi