Bir ekmek size, bir ekmek askıya!

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı ile birlikte bir sosyal sorumluluk projesi olan 'Askıda Ekmek' uygulamasını hayata geçirdi. Özellikle İstanbul'da yaygın olan 'Askıda Ekmek' projesi, artık Ordu'daki fırınlarda da uygulanacak.

Bir ekmek size, bir ekmek askıya!
ORDU - Kampanya Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Fırıncılar Odası'nın ortaklaşa çalışması sonrasında hayata geçirildi. Ordu Fırıncılar Odasına bağlı 86 fırında başlanan uygula, market ve bakkallarda da sürdürülecek. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, uygulamanın bir Osmanlı geleneği olduğunu belirterek, "Bu uygulama ile ekmek alan hayırseverler bir ya da daha fazla ekmeği de ihtiyaç sahibi olanlar için alarak Askıda Ekmek bölümüne bırakıyor. İhtiyacı olan vatandaşlar ise askıya bırakılan ekmeklerden ihtiyaçları kadarını alıyor. Böylece veren el ile alan el arasında bir köprü oluşturularak ihtiyaçlar karşılanmış oluyor" diye konuştu. 

Kampanya için bir çok afiş ve bilboardlar hazırlatan Ordu Büyükşehir Belediyesi, kampanyaya katılan her işletmeye bu görsellerden verecek. Başkan Yılmaz, "Vatandaşlarımız afişleri gördükleri işyerlerinde 'Askıda Ekmek' kampanyasına katılabilirler. Unutmamalıyız ki, bu proje bir sosyal sorumluluk projesidir. Türkiye'de bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin olduğu ve bunun da parasal değerinin 1,5 milyar TL olduğu belirtiliyor. Bu para ile 80 hastane yada 500 okul inşa edilebileceği ifade ediliyor. Bu projeye destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 00:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER