Artık helal şampanya da var!

Avusturyalı N.B.A. GmbH isimli bir şirket, "Halal Gold" adını verdiği alkolsüz helal şampanya üretti. Şirket, internet sayfasında Almanca, İngilizce ve Fransızca'nın yanı sıra Türkçe tanıtım da yapmaya başladı.

Artık helal şampanya da var!
ORDU - Helal ürün pazarları şaşırtmaya devam ediyor. Bu sektöre son eklenen ürün ise tüketicileri bir hayli şaşırtacak cinsten çünkü Avusturyalı bir şirket, alkolsöz şampanya üretti. Firma internet sitesindeki tanıtımlarını, Almanca, İngilizce ve Fransızca'nın yanı sıra Türkçe olarak da yapmaya başladı. Tanıtımında, "Sertifikalı helal lüks köpüklü içecek" yazan firma, Türkçe tanıtımlarına da, "Çok özel alkolsüz içecek. Harika tadı ile helal kurallara göre imal edilmiştir. Sarı altin karışımı rengi ve en kaliteli üzüm tadı ile bırakın hayatınıza yeni bir yaşam yeni tad gelsin. Sizi çok mutlu edip kendine has özel bir içecek oldugunu görün" yazdı. 

Firmanın bu hamlesi, Avusturya'daki Müslümanlar içinde tartışma yaratırken, ürünün için Almanya'da 'Helal ürün' sertifikası alması bu tartışmaları daha da alevlendirdi. Helal ürün sertifikasının, Almanya'daki İslamisches Zentrum Hamburg e.V adlı dernekten alındığı açıklandı. Alkolsöz helal şampanyanın şişesi yaklaşık 9 Euro'dan satışa sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2014, 11:40

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER