Ordu'nun 'ters ev'i bugün açılıyor!

Gürcistan'ın Batum kentindeki 'The White Restaurant' yani 'Beyaz Restoran' adıyla restoran hizmeti veren ters eve gitmeye gerek kalmadı. Çünkü Karadeniz Bölgesi'nde ilk kez Ordu'ya da bir 'ters ev' yapıldı. Üstelik bugünden (19 Haziran 2019) itibaren de ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

Ordu'nun 'ters ev'i bugün açılıyor!

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin özgün projeleri arasında yer alan ve görünüşü itibariyle ilgi odağı haline gelen 'Ters Ev' 19 Haziran Çarşamba günü saat 09:00'da ziyarete açılıyor.

"ORDU'YA ÖNEMLİ BİR DEĞER KATACAK"

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde 150 metre kare alana kurulan 'Ters Ev' projesinin inşaat çalışmaları tamamlanarak, gerekli düzenlemeleri yapıldı. 30x20 metre alanda radyal temele ankraj uygulanıp farklı açılarda iki yöne eğim verilerek inşa edilen proje, iki kattan oluşuyor. 

"KARADENİZ BÖLGESİ'NDE TEK"

Karadeniz Bölgesi'nde tek olan projenin giriş bahçesi dâhil her şey bu evde ters olarak görülüyor. Yurt içi ve yurt dışında emsalleri bulunan ve insanların ilgisini çeken 'Ters Ev' projesinin açılmasıyla birlikte çevre illerden de ziyaretçilerin gelmesi bekleniyor. Yeni bir ziyaret noktası olarak hedeflenen projenin Ordu turizmine önemli bir ivme kazandırması, yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmesi bekleniyor. 

Karadeniz Sahil Yolu, Boztepe Teleferik Alt İstasyonu'nun hemen yanında bulunan 'Ters Ev'in yaz mevsiminde teleferikle birlikte Ordu'ya önemli bir değer katması düşünülüyor. Yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmesi beklenen proje, 19 Haziran 2019 tarihinde saat 09:00'dan itibaren ziyaretçilere kapılarını açacak. 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 01:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER