Torun: "10 yıl boyunca aldığımız rakam bile 600 değil"

Ordu Belediyesi Eski Başkanı Seyit Torun, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın isim vermeden "Seçimden 2 gün sonra 600 kişi işe alınmış. Bunu vatana ihanet derecesinde benim kategorimde değerlendirildiğini söyleyebilirim" şeklindeki açıklamalarına bugün düzenlediği basın toplantısıyla yanıt verdi. Torun, Yılmaz'ın 'vatan hainliği' benzetmesine karşılık, "Bu ifadeyi ancak kendisine yakıştırabiliyorum" diyerek yanıtladı.

Torun:

ORDU - Ordu Belediyesi Eski Başkanı Seyit Torun, beraberinde CHP Altınordu Belediye Meclis Üyesi Ulaş Kefeli'yle birlikte Ordu Gazeteciler Cemiyeti'ni (OGC) ziyaret etti. OGC Başkanı Recep Aydın tarafından karşılanan Torun, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Veda ziyaretlerine devam ettiğini belirter Torun, Ordu basınına da teşekkür ederek, 10 yıl boyunca karşılıklı güven anlayışı içerisinde çalıştıklarını söyledi.

"10 YIL BOYUNCA ALDIĞIMIZ RAKAM BİLE 600 DEĞİL"

Torun, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın dile getirdiği, "Seçimden 2 gün sonra 600 kişinin işe alındığı bir belediye devraldık. Ayrıca, bir belediyenin seçim öncesi yapmış olduğu toplu sözleşme, benim kategorimde vatana ihanet derecesinde değerlendirildiğini söyleyebilirim" sözlerine yanıt verdi. Açıklamayı büyük bir üzüntüyle okuduğunu söyleyen Torun şunları söyledi:

"Bugün tanık oldum ve büyük bir üzüntüyle okudum. Daha yeni başlayan Başkanımız enkaz edebiyatına başlamış. Tabi yerel yönetim çok farklıdır. Biz bunu hep söyledik. Milletvekilliğine benzemez dedik ama o belediye başkanlığını yeni yeni algılamaya başladı herhalde ki, kendisi bulunduğu ortamı olumsuz göstererek belki de bir çıkış arıyor. Bu yöntem doğru değil. Kaldı ki biz, 10 yıl boyunca 600 kişi almadık. Taşeronun sayısının rakamları belli. Yani bizim 10 yıl boyunca aldığımız rakam bile 600 değil. Kaldı ki sözleşmemizde gizli kapaklı değil, basına açıklanmayacak bir şey değil. Belgelerini bugün gidip Ordu Büyükşehir Belediyesi'nden alabilirsiniz. Bizim yaptığımız sözleşmede ilk yıl yüzde 14, ikinci yıl enflasyon artı yüzde 3 bunlar zaten kayıtlarda var."

Seyit Torun, rakamların çarpıtıldığını da ileri sürerek sözlerini şöyle tamamladı:

"Bir de haddini aşan bir ifade kullanmış. Bu aslında bunca yıllık deneyimle, bunca yıllık birikimle siyasette bunca yıl mesafe katetmiş arkadaşımızın, göreve gelmiş bir belediye başkanımızın bizleri vatan hainliğiyle suçlaması çok ağır bir itham olmuş. Böyle bir ifadeyi de ancak kendisine yakıştırabiliyorum. Biz, bu memleketin bayrağına, bütünlüğüne ve insanımızın refahı için bugüne kadar siyaset yaptık."

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2014, 00:15

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER