Son kez personeliyle vedalaştı

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederek aktif siyaset hayatını da böylece noktaladığını açıklayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Merkez Yerleşkesi'nde son kez çalışma arkadaşlarıyla buluştu.

Netordu.com
Son kez personeliyle vedalaştı

İstifasını kendisine ait sosyal medya hesabından yapan ve 23 yıllık aktif siyaset hayatını da noktaladığını vurgulayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, son kez Büyükşehir Belediyesi Merkez Yerleşkesi'nde personeliyle bir araya geldi.

Beraberinde eşi Yeter Yılmaz'la birlikte tüm çalışanlarına seslenen Yılmaz'ın toplantısı basına kapalı gerçekleştirildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu, sadece o anın fotoğraflarını ve Yılmaz'ın özgeçmişini paylaştı. 

ENVER YILMAZ KİMDİR?

20 Mart 1970 yılında Ordu'da doğdu. İlkokula Aydınlar Köyü İlkokulu'nda başladı. Eğitimini Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu'nda ve Ordu Lisesi'nde sürdürdü. 1988 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimini 1992 yılında başarı ile tamamladı.

1992 - 1996 yılları arasında hâkimlik yaptı. 1996'da hâkimlik görevinden ayrılarak Ordu ilinde serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Refah Partisi Merkez İlçe Başkanlığı, Fazilet Partisi İl Başkanlığı ve Ak Parti Kurucu İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Ordu'da birçok sivil toplum kuruluşunda ve vakıflarda görev aldı. Kasım 2002 ve Temmuz 2007'de yapılan genel seçimlerde AK Parti'den Ordu Milletvekili, Haziran 2011'de yapılan genel seçimlerde AK Parti İstanbul Milletvekili seçildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde divan üyeliği yaptı. AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkan Vekilliği ve AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Adalet, Anayasa, Dilekçe ve Darbeleri Araştırma Komisyonları üyeliğinde bulundu ve 1960- 1971 Darbeleri Alt Komisyonu ve birçok alt komisyonda başkanlık görevini yürüttü. Evli ve iki çocuk babası olan Yılmaz, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 02:56

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER