Ordu'da temayül heyacanı

AK Parti 2019 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurusunda bulunanların temayül yoklamasını gerçekleştirdi. Türkiye genelinde ilk kez elektronik ortamda gerçekleştirilen temayül yoklamasına AK Parti Genel Başkan yardımcılarından Lütfi Elvan da katıldı.

www.netordu.com
Ordu'da temayül heyacanı

AK Parti Ordu İl Başkanlığı tarafından Ordu Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen ve Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen elektronik ortam temayül yoklaması sayesinde, kullanılan oyların anında Genel Merkez'e aktarıldığını belirten Elvan, "Adalet ve Kalkınma Partisi olarak ilk kez elektronik ortamda temayül oylaması gerçekleştirdik. Delegelerimiz ve oy kullanacak olan kardeşlerimiz bilgisayar ortamında kendi oylarını kullandılar, kullandıkları oy doğrudan Genel Merkez'e aktarıldı. Dolayısıyla anında kimin, kimin için oy kullandığını Genel Merkezimiz değerlendirme imkanına sahip. Ben aday adayı kardeşlerimiz ile oy kullanan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Tabi ki bugün bir ilki gerçekleştirmenin heyecanı vardı. Zaman zaman aksaklık yaşayan kardeşlerimiz olsa da, Türkiye'de ilk kez elektronik ortamda bir oylama gerçekleştirdik. Sonuçlarını da en kısa zamanda Genel Merkezimiz değerlendirecektir. Hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. Elvan son olarak, "Ordu'da da AK Partili kardeşlerimiz belediye başkanları adaylarımız bir destan yazacaktır ve Ordu'yu daha yukarı noktalara getireceklerdir" diye konuştu. 

ORDU BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SONU AÇIKLANACAK

Ordu'da gerçekleştirilen temayül yoklamasında Ordu Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları yer almazken, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan içlerinde Ordu'nun da bulunduğu 25 ilin büyükşehir belediye başkan adaylarını belirledi. Ordu ve diğer iller için belirlenen adayların önümüzdeki hafta sonu açıklanması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER