Kılıçdaroğlu, o bürokrata çok öfkelendi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Okmeydanı'nda yaşanan ve Cemevi önündeki silahlı saldırının ardından sosyal medya hesabından, 'Ya bu ülkede eşek gibi sessizce yaşayacaksınız, ya da defolup gideceksiniz' diye yazan bürokrata çok öfkelendi. Kılıçdaroğlu, "Senin defolup gitmen lazım, sen kimi nereye sürüyorsun?" dedi.

Kılıçdaroğlu, o bürokrata çok öfkelendi!
ANKARA - TMBB'deki Grup konuşmasında Okmeydanı olaylarına da değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir kişinin öldürüldüğü Okmeydanı Cemevi önündeki silahlı saldırının ardından bir bürokratın sosyal medya hesabından paylaştığı twitini, Başbakan Erdoğan'ın hiç konuşmadığını söyledi. Kılıçdardoğlu, "Siz Erdoğan'ın bunu eleştirdiğini duydunuz mu? Yanlış yapıyor dediğini duydunuz mu? Bu kişi atılacak dediğini duydunuz mu? İşte toplumu bölmek, ayrıştırmak budur." dedi.
Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Okmeydanı'nda olaylar oldu. Düşünün bir vatandaş yine başsağlığı için Cemevine gidiyor ve bir kurşunla hayatını kaybediyor. Olaylara giren birisi değil, sade birisi. Bir baba, çocuğu var küçücük, eşi var ve öldürülüyor. Öldürülünce bakın bunlardan bir yandaş şöyle bir twit atıyor. İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım. 'Ya bu ülkede eşek gibi sessizce yaşayacaksınız, ya da defolup gideceksiniz' Siz Erdoğan'ın bunu eleştirdiğini duydunuz mu? Yanlış yapıyor dediğini duydunuz mu? Bu kişi atılacak dediğini duydunuz mu? İşte toplumu bölmek, ayrıştırmak budur. Biz Uğur Kurt'a da üzülürüz, Ayhan Yılmaz'a da üzülürüz. Bizim yanımızda olsun olmasın, o bir insandır, değerlidir ve biz ona saygı göstermek zorundayız. Ama saygısızlığı nasıl inşa edebilirsiniz? Ne dedim? Toplumu bölüyor. Ayrıştırıyor. Renklere tahammül edemiyor onun sonucu böyle twitler çıkıyor. 'Ya bu ülkede eşek gibi yaşarsınız sessizce, ya da defolup gidersiniz' diyor. Senin defolup gitmen lazım, sen kimi nereye sürüyorsun?"

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2014, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER