Ertuğrul Günay'dan şaşırtan açıklama!

KÜLTÜR ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, YSK'nın İstanbul seçimleri yönündeki kararıyla ilgili olarak şaşırtan bir açıklama geldi. Eski Bakan Günay, Ekrem İmamoğlu'nu destekledi. Günay, "Şimdi bu kararı hukuken yok etmenin tek yolu İmamoğlu'nun seçimi bu kez daha büyük oyla kazanmasıdır." dedi.

Ertuğrul Günay'dan şaşırtan açıklama!

2007 yılında AK Parti'ye katılan ve 2013 yılında da kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildikten sonra AK Parti'den istifa ettiğini açıklayan Ordulu eski Bakan Ertuğrul Günay, Ekrem İmamoğlu'na destek verdi. 

Günay, CHP'nin kendisine kapıları kapattıktan sonra 2007 yılında AK Parti'ye katılmış ve önce İstanbul Milletvekili, bir sonraki seçimlerde de İzmir Milletvekili olarak seçilmişti. Yaklaşık beş buçuk yıl da Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürüterek 24 Ocak 2013'te gerçekleştirilen kabine revizyonunda bu görevi son bulan eski bakan Ertuğrul Günay, "YSK'nın açıklaması 16 Nisan'daki 'evet kazandı' açıklamasına benziyor. Karar var, ama gerekçesi yeterli değil, ikna edici değil, ancak itirazı da mümkün değil. Şimdi bu kararı hukuken yok etmenin tek yolu İmamoğlu'nun seçimi bu kez daha büyük oyla kazanmasıdır." açıklamasını yaptı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER