Erhan Usta, İYİ Parti Grup Başkanvekili oldu

İYİ Parti'nin küfürbaz Grup Başkanvekili görevinden alındı, yerine MHP'nin eski Grup Başkanvekili İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta Grup Başkanvekili oldu. Usta, 16 Ocak 2019'da MHP ve AK Parti'nin yerel seçim ittifakına ilişkin "Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil" dediği için Genel Başkan Bahçeli'nin talimatıyla partisinden ihraç edilmişti.

Erhan Usta, İYİ Parti Grup Başkanvekili oldu

İYİ Parti TBMM Grubu, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında olağanüstü toplandı. Bingöl'de bir şehit yakınına küfrettiği için İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Lütfü Türkkan'ın yerine bu göreve, Samsun Milletvekili Erhan Usta seçildi.

Erhan Usta, Samsun'da Milliyetçi Hareket Partisi'nin kaybettiği isimlerden biriydi. MHP'den ihraç edildikten sonra Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağımsız aday olmuş ve yüzde 21.08'lik oranla partisinin Türkiye genelindeki oylarından dahi fazla bir oy almıştı. Usta, 9 Eylül 2020'de Ankara'da düzenlenen törenle İYİ Parti'ye katılmış ve rozetini Genel Başkan Meral Akşener'den almıştı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER