Erdoğan'dan partililere 'kibir' uyarısı!

CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, özellikle seçim öncesinde partilileri çok sert bir şekilde uyardı, "Kibir bataklığına düşen, erişilemeyen ve konuşulamayan kişi durumuna gelen, istişareden uzaklaşan, gözü şahsi çıkarından başka şey görmeyen hiç kimsenin AK Parti çatısı altında yeri yoktur" dedi.

www.netordu.com
Erdoğan'dan partililere 'kibir' uyarısı!

Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla AK Parti Genel Merkezi'nde 'İnsanlığın Medeniyeti' başlıklı etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, özellikle yerel seçimler öncesinde partilileri çok sert bir şekilde uyarılarda bulundu.

"MİLLETİ UZAKLAŞTIRMAYA KALKAN KARŞISINDA BENİ BULUR"

Milletin güvenini kazanmadan oyunun ve gönlünün de kazanılamayacağı vurgusunu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kibir ve büyüklenme bataklığına düşen, erişilemeyen ve konuşulamayan kişi durumuna gelen, istişareden uzaklaşan, gözü şahsi çıkarından başka şey görmeyen hiç kimsenin AK Parti çatısı altında yeri yoktur. AK Parti, şu veya bu kişinin, şu veya bu dar kadronun değil, bizatihi milletin partisidir. Milletin partisini milletten uzaklaştırmaya kalkan, karşısında şahsımı bulur. Dikkat ederseniz, taşıdıkları tüm unvanları, geldikleri mevkileri, makamları AK Parti’ye borçlu olup da, bugün başka mecralara yelken açmaya çalışanların ortak özelliği, kibir abidesi hâline dönüşerek, milletten kopmuş olmalarıdır. 40 yılı aşkındır siyaset yapan bir kardeşiniz olarak, bu tuzağa düşüp de iflah olan kimseyi görmediğimi özellikle belirtmek isterim. İsimler gelir geçer, baki kalan sadece davalardır, hizmetlerdir. Bizim sadakatimiz davamızadır, hizmetimiz milletimizedir" ifadelerini kullandı.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER