Destici'den fındık fiyatı açıklaması

BÜYÜK Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu'ya geldi. Parti İl Binası'nda basın toplantısı düzenleyen Destici, fındık fiyatlarına ilişkin konuştu: "Fındık fiyatının en az 21 TL olarak açıklanmasını, yani 21 TL'nin üstünde olmasını beklediğimizi buradan ifade etmek istiyorum."

Destici'den fındık fiyatı açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ordu ziyareti sırasında Vali Tuncay Sonel başta olmak üzere bazı belediye başkanlarını da ziyaret etti. Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanlığı binasında partililer tarafından karşılanan Destici, gündemine fındık fiyatlarını aldı.

Ziyaretlerinin ardından partisinin İl Başkanlığı'nı da ziyaret eden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yeni katılım sağlayan üyelere Büyük Birlik Partisi rozatini taktı. Daha sonra kameraların karşısına geçen Destici, özellikle fındık fiyatları konusunda "Bu sene artan enfyasyon rakamlarını, girdi maliyetlerini ve en önemlisi de sezon başlamadan önce fındığın piyasada 23-24 liraya kadar dönem dönem satıldığını da gördük. Geçtiğimiz yıl fazla rekolte olmasına rağmen. Bu yıl rekolte biraz daha düşük. Onun için biz Büyük Birlik Partisi olarak bütün bunların dikkate alınarak fındık fiyatının en az 21 TL olarak açıklanmasını, yani 21 TL'nin üstünde olmasını beklediğimizi buradan ifade etmek istiyorum" diye konuştu.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER