CHP'li İmamoğlu: "Hakaret etmedim"

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Ordu-Giresun Havalimanı'nda yaşananları sorulan soru üzerine bir kez gündeme taşıdı, Ordu Valisi Seddar Yavuz'u tuzak kurmakla itham ederek, "Hakaret etmedim. Basitle, basitleşmiştir demek hakaretse hakaret ama hakaret etmedim." dedi. Vali Yavuz'un da 1 ay önce kendisine hakaret ettiğini iddia ederek, "Bize gelen bilgiler, belgeler. Hakaretleri vardır bakacağız" ifadelerini kullandı.

CHP'li İmamoğlu: "Hakaret etmedim"

23 Haziran İstanbul seçimi öncesinde AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu tarihi bir açık oturumda bir araya geldi.  

Canlı yayının moderatörlüğünü Türkiye'nin Fox Tv ekranlarından tanıdığı televizyon gazetecisi İsmail Küçükkaya yaptı. İstanbul ile ilgili çeşitli konu ve başlıkların konuşulduğu yayında, İsmail Küçükkaya Ordu-Giresun Havalimanı'nda yaşananları "Ne oldu? Neden oldu? Neden sinirlendiniz ve bir Vali'ye hakaret ettiniz mi?" diye sordu.

İşte İmamoğlu'nun yanıtı:

"Bakınız, bu tabi Trabzon memleket ziyaretim. Daha sonraki Karadeniz ilçelerini gezmem, öncelikle şunu ifade edeyim. Duyuruları yapan arkadaşlarım var, çok nettir orada görünmüyor. Miting değil, bayramlaşma çağrısı yaptık biz, ama muazzam bir karşılama, muazzam bir buluşmaya dönmüştür. Hem doğduğum şehir Trabzon'da, hem de sonraki Giresun ve Ordu illerinde, sırasıyla ilçelerinde. Tabi bu muazzam süreç bence bir tuzakla, ne yazık ki bir tuzakla sona erdirilmek istenmiştir. Benim oradaki tavarlarım net, belli. Nasıl sukünete çağırdığım belli. Benim tabiki annemin orada düştüğü durum. Benim öyle bir derdim yok. VIP diye bir derdim de yok. Büyükşehir Belediyesi'yken de başka kapıları kullandım. Onu da ifade edeyim. Dolayısıyla benim öyle bir sıkıntım yok. Bakın tekrar söyleyeyim, bir programda söyledim. VIP süreçlerinin çok daha netleşmesi gerekir bu ülkede demek ki. Çünkü geçenlerin haddi hesabı yok, bize gelen duyumlarla ama geçenlerin haddi hesabı yok uygulama içerisinde. Dolayısıyla kaldı ki, ben Trabzon'da beni şuradan geçirin, beni şuradan yollayın. Böyle bir kavramım yok ki benim. Beni karşılayanlar bir şey organize ediyor, yollayanlar bir şeyler organize ediyor." 

"TRABZON VIP'DEN GEÇTİM, ORDU'DAN NİYE GEÇİRİLMEDİM?"

"Ben indiğimde nereden çıkacağımı birileri bana yol gösteriyor. Trabzon VIP'den geçtim. Ordu'dan niye geçirilmek istenmedim? Bilemiyorum. Benim orada söylediğimi anlattım. Efendim sen öyle söylemedin, böyle. Ben söylediğimi söyledim. Ben ne söylediğimi biliyorum. Sayın Genel Başkan Yardımcısı'na da ne söylediğimi biliyorum." 

"BU KONU İSTANBULLU'NUN KONUSU DEĞİL"

"Yani buranın sakinleşmesiyle ilgili ve artık gidelim öbür kapıdan dememle ilgili. Oradaki Vali Bey'e de ne söylediğimle ilgili konuları biliyorum, ama bu konu İstanbullu'nun konusu değil. İstanbullu'nun konusu, İstanbul ile ilgili sorunlar,  problemler ve 31 Mart Seçimleri. Bakın bunun altını tekrar seçiyorum."

CAN ALICI SORUYU YANITLADI: "HAKARET ETMEDİM"

Canlı yayının moderatörü İsmail Küçükkaya, İmamoğlu'nun sözünü keserek ısrarla "Vali'ye hakaret ettiniz mi efendim?" diye tekrar sorunca İmamoğlu "Etmedim" diye yanıt verdi. İşte o açıklama: "Hakaret etmedim. Basitle, basitleşmiştir demek hakaretse hakaret ama hakaret etmedim. Dolayısıyla bu süreç çok nettir. Efendim yasal süreç devam ediyor, edebilir, vardır." 

"VALİ'NİN HAKARETLERİ VAR"

Kendilerine gelen duyum ve belgeler olduğunu da belirten CHP'li İmamoğlu, Ordu Valisi Seddar Yavuz ile ilgili de bir iddiada bulundu, "Bizim de başka duyumlarımız var. Bize gelen bilgiler, belgeler. Hakaretleri vardır bakacağız edeceğiz. O ayrı" şeklinde konuşunca Küçükkaya tekrar araya girerek, "Vali'nin mi efendim?" dedi. İşte o açıklama:  

"Evet evet 1 ay öncesinden. Niye bilmem tanımam kendilerini. Dolayısıyla ben hala 31 Mart seçiminde ve oraya gidişimizde, başka kelimeler hiç bu kadar kimseyi rahatsız etmedi, ben anlamıyorum. Basitle, basitleşmiştir lafım bu kadar rahatsız ediyor ama kimseyi bize Pontus dediler, onu dediler, Yunan dediler, terörist dediler. Kimseyi rahatsız etmedi yani bunlara cevap verilse daha iyi olur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER