Burhan Sakallı AK Parti MKYK'ya seçildi

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in danışmanı Burhan Sakallı, AK Parti'nin 7'nci Olağan Büyük Kongresi'nde 75 kişilik Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Burhan Sakallı AK Parti MKYK'ya seçildi

7'nci Olağan Büyük Kongresi'nde AK Parti'yi 2023 seçimlerine güçlü bir şekilde hazırlayacak olan yeni yönetim kongrede belirlendi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in danışmanı Burhan Sakallı, MKYK üyeliğine seçildi.

BURHAN SAKALLI KİMDİR?

31 Mart yerel seçimlerinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı da olan Burhan Sakallı, 1962 yılında Eskişehir'in Mihalıççık ilçesine bağlı Dinek Köyü'nde doğdu. 1974'de Kurtuluş İlköğretim Okulu'nu, 1977'de Dinek Ortaokulunu, 1980'de Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'ni bitirdi. 1984'de Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

2008'de Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalı Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1985 yılında Atatürk Barajı derivasyon tünelleri uygulama projesinde, 1987'de Sır Barajı betonarme gergi uygulamasında çalıştı. 1988'den itibaren Gaziantep, Adana, Mersin, Konya 'da çeşitli özel öğretim kurumlarında kurucu, yönetici, işletmeci ve öğretmen olarak çalıştı. 29 Mart 2009 seçimlerinde II. defa Odunpazarı Belediye Başkanlığı'na seçildi. 31 Mart Seçimleri'nden sonra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in danışmanlığını yapmaya başlayan Burhan Sakallı, evli ve üç çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 23:02

eko

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet ARSLANER
Ahmet ARSLANER - 7 ay Önce

Sayın Başkanım Burhan beye yeni görevinde başarılar diliyorum. Cenabı Allah yar ve yardımcısı olsun. Çorum/ Osmancık'tan selamlar.

SIRADAKİ HABER