Akkuş da göçten nasibini aldı!

AKKUŞ Belediye Başkanı İsa Demirci, Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıklamasının ardından Akkuş İlçesi'nin de nüfusunun düştüğünü belirterek, "İlçesine sahip çıkan hemşerilerime teşekkür ediyorum" dedi.

Akkuş da göçten nasibini aldı!
ORDU - Karadeniz Bölgesi'ndeki üç büyükşehirden birisi olan Ordu, Samsun ve Trabzon'da nüfusun artmasına rağmen yedi binin üzerinde göç vermişti. Bu göç dalgasından Akkuş İlçesi de nasibini aldı. Son açıklanan nüfus verilerine göre 26 bin 582 kişinin yaşadığı Akkuş'ta son nüfus 24 bin 634 kişi olarak açıklandı. 1948 kişinin Akkuş'tan göç ettiği ortaya çıktı. 

Açıklanan rakamları değerlendiren Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, ikametgahını Akkuş'a alarak ilçesine sahip çıkan hemşerilerine teşekkür ederken, bu sonuçlarla Akkuş'un gerçek nüfusunun da ortaya çıktığını söyledi.

Başkan Demirci, Ordu'nun coğrafi olarak Mesudiye'den sonra ikinci büyük ilçesinin Akkuş olduğunu belirterek, "2015 yılında 24 bin 634 kişi nüfus geliri ile büyükşehir belediyemizle birlikte Akkuş'umuza hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2015, 17:00

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER