Vali Sonel: "Allah rızası için maskelerimizi düzgün takalım"

ORDU Valisi Tuncay Sonel, COVID-19 tedbirleri kapsamında Altınordu ilçesinde uygulanan denetimlere katıldı. Vatandaşlarla bir araya gelen Vali Sonel, maske, mesafe ve hijyen konusunun bir kez daha altını çizdi özellikle hanımlara misafirlikler konusunda uyarılarda bulunduktan sonra "Allah rızası için şu maskelerimizi düzgün takalım, mesafe kurallarına uyalım, temizliğe dikkat edelim" dedi.

Vali Sonel: "Allah rızası için maskelerimizi düzgün takalım"

Ordu il merkezinde Altınordu ilçesinin Sırrıpaşa, Süleyman Felek ve İsmetpaşa caddelerindeki denetimlere katılan Ordu Valisi Tuncay Sonel, hem vatandaşlarla bir araya geldi, hem de tedbirlere uyulması noktasında öneri ve tavsiyelerde bulundu.

"BİR SÜRE MİSAFİR KABUL ETMEYELİM"

Denetlemeler sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Sonel, tüm Türkiye'de olduğu gibi Ordu'da da son bir haftada vakalarda artış yaşandığını hatırlattı ve vatandaşların özellikle ev ziyaretlerinden uzak durmalarını istedi.


 
Açıklamasının devamında vatandaşların cenazelere de katılmamaları konusunda uyarıda bulunan Vali Sonel, "Özellikle bu kış akşamlarında sitelerde gelip gitmeler, günler, misafirlikler lütfen yapılmasın. Şuan çarşıda dolaşıyoruz. Vatandaşlarımızın maske takması memnuniyet verici, mesafeye uyması memnuniyet verici. İşyerlerine giriyoruz, işyerlerindeki arkadaşlarımızın tedbirlere uyması memnuniyet verici, ama şu an sıkıntımız akşamları sitelerde ve ev gezmelerinin yapılmamasını istiyoruz. Vatandaşlarımızdan bunu önemle rica ediyoruz. Çünkü, sağlık çalışanlarımız hakikaten fedakârca çalışıyorlar. Bizler de kurallara uyalım ki, onların iş yükünü hafifletelim" diye konuştu.

"FİLYASYON EKİBİNİ 250'YE ARAÇ SAYISINI 130'A ÇIKARIYORUZ"

Vali Tuncay Sonel, Koronavirüsle mücadele kapsamında Ordu'da 250 filyasyon ekibinin olduğunu belirterek, filyasyon araç sayısının 112'den 130'a çıkarılacağını ve 50 şoför görevlendirmesinin daha gerçekleştirileceğini söyledi.

"ALLAH RIZASI İÇİN MASKELERİMİZİ DÜZGÜN TAKALIM"
 
Devletin tüm imkânlarının seferber edilerek, yöre insanı ve iş dünyasının da katkılarıyla tedbirlerin Ordu'da en iyi şekilde uygulanması için çalıştıklarını söyleyen Vali Sonel, "Vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum; gelin Allah rızası için şu maskelerimizi düzgün takalım, mesafe kurallarına uyalım, temizliğe dikkat edelim. Bunlara zaten dikkat ettiğimiz takdirde, devletimiz ve milletimiz olarak bu Covid-19 illetini hep berber yeneceğiz" diye konuştu.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER