Tünelde büyük tehlike!

NEFİSE Akçelik Tüneli'nde seyir halindeki bir TIR'ın yanan arka lastiği, büyük panik yaşanmasına neden oldu. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, tünel trafiği de yaklaşık 1 saat aksadı.

Tünelde büyük tehlike!
ORDU - Perşembe İlçesi sınırlarındaki Türkiye'nin en uzun karayolu tüneli olan 3 bin 825 metre uzunluğundeki Nefise Akçelik Tüneli'nde seyir halinde olan Cengiz Öztürk idaresindeki 08 K 5509 plakalı TIR, tünelin Samsun-Ordu istikametinde ilerlerken arka lastiklerinden biri yanmaya başladı. Bunun üzerine tünelin içerisinde mahsur kalan TIR'a ilk müdahaleyi, tünel görevlileri ve Karayolları ekipleri müdahale etti. Lastikteki yangın, Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin de desteğiyle büyümeden kontrol altına alınarak söndürüldü. 

Tüneldeki yoğun duman ve kurtarma çalışmaları nedeniyle Samsun-Ordu karayolu tek yönlü olarak yaklaşık 1 saat trafiğe kapatılmak zorunda kaldı. Kilometrelerce uzunlukta oluşan araç kuyruğu, ancek ekiplerin çalışmalarını tamamlamalarının ardından yollarına devam edebildi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2015, 17:51

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER