TSK'dan başörtüsü yasağı kararı!

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde çok önemli bir düzenlemeye imza attı. TSK'da devrim olarak nitelendirilen kararla Genelkurmay karargahı, kuvvet komutanlıkları ve bağlı birliklerde görev yapan kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek.

TSK'dan başörtüsü yasağı kararı!
ANKARA - Milli Savunma Bakanlığı, uzun zamandır tartışılan bir uygulamayı hayata geçirme kararı aldı. Yapılan bu önemli düzenlemeyle TSK içerisinde Genelkurmay karargahı, kuvvet komutanlıkları ve bağlı birliklerde görev yapan kadın subay ve astsubaylar artık başörtüsü takabilecekler.

Düzenleme, Milli Savunma Bakanlığı'nca Türk Silahlı Kuvvetleri Kıyafet Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'te gündeme geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri Kıyafet Yönetmeliği'nin "Genel Hükümleri" bölümüne eklenen maddede, "Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri mensubu bayan subaylar, sözleşmeli subaylar, astsubaylar, sözleşmeli astsubaylar ve askeri öğrenciler ile bunların adayları ve kursiyerleri, resmi üniformalarıyla birlikte şapka, bere veya kep altına başlarına taktıkları üniforma renginden istihkak olarak verilen desensiz giysileri yüzlerini kapatmayacak şekilde takabilirler" ifadeleri yer aldı.

Yönetmeliğin yürürlüğü girmesi için Resmi Gazete'de yayımlanması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 16:45

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER