Sokağa çıkma kısıtlaması kalkıyor mu?

TÜRKİYE genelinde COVID-19 vaka ve ölümlerinin artması üzerine hafta içi 21:00 ile 05:00 saatleri arasında, hafta sonu ise tam gün sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Vaka sayısındaki düşüş ile birlikte bu kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması gündeme geldi. Peki kısıtlama kalkacak mı? İşte ayrıntılar...

Sokağa çıkma kısıtlaması kalkıyor mu?

Yeni yılın ilk Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı bugün saat 15:00'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise bugün Kabine Toplantısı dışında planlı bir başka programı ise yok. 

Gündemde ABD ve AB ile ilgili belirlenecek yeni rota, reform çalışmaları, aşı hazırlıkları ve Koronavirüs tablosu ile buna ilişkin olarak getirilen kısıtlamaların yer alması bekleniyor. Peki yeni yılın ilk kabine toplantısında sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırılacak mı? Yoksa esnetilecek mi? İşte buna ilişkin olarak da kontrollü esnetme gündeme gelebilir. Aşı çalışmalarının başlatılmasıyla birlikte hafta içi sokağa çıkma kısıtlamaları ve hafta sonu yasakları dahil olmak üzere lokal bazda kontrollü/kademeli şekilde esnetme adımlarının atılabileceği de tahmin ediliyor. Bu kapsamda, sokağa çıkma kısıtlamalarının vaka sayısına etkisi, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere büyük şehirlerdeki son durum, yerli aşı çalışmaları tüm yönleriyle ele alınacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER