Ordu'yu tebrik kartlarıyla tanıtın

ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu'nun kent tanıtımına ilişkin geliştirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. Ramazan Bayramı öncesinde yıllardır çok önemli bir gelenek haline gelen tebrik kartı uygulamasını herkese tavsiye etti. Vali Balkanlıoğlu, "Hem geleceğe dönük hatıraların canlandırılması, hem de Ordu'nun tanıtılması açısından Ordulu hemşerilerime tavsiyem, tebrik kartı göndermeleridir" dedi.

Ordu'yu tebrik kartlarıyla tanıtın
ORDU - Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu'nun turizmde bir marka kent olması amacıyla başlattığı tanıtım çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Vali Balkanlıoğlu, Ordu'nun tanıtımına katkı sağlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla 31 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilen "Sosyal Medya Hesabınızda Ordu'yu Paylaşın" etkinliğinin ardından, şimdi de Ramazan Bayramı'nda Ordu resimlerinin yer aldığı tebrik kartı gönderilmesini istedi.
 
"ORDU CENNETTEN BİRD KÖŞE"

Çalıştığı bütün yerleri değerlendirdiğinde, tabiat açısından bozulmamış yaylaları ve doğası bakımından en güzel şehirlerden bir tanesinin Ordu olduğunu söyleyen Vali İrfan Balkanlıoğlu, "Görev yaptığım diğer illerde de çok güzel anılarımız ve dostluklarımız oldu. Ancak, böyle turizm potansiyeli açısından, sürdürülebilir turizm açısından özellikle de son dönemde ilgi odağı olan yayla turizmi açısından Ordu hakikaten cennetten bir köşe" diye konuştu.
 
"TANITIM İÇİN HER FIRSATI DEĞERLENDİRİYORUZ"
 
Haftasonu Çambaşı Yaylası, Yeşilce ve Mesudiye'ye kadar her yeri karış karış gezdiğini ve fotoğraflayarak, çekimler yaptığını belirten Vali Balkanlıoğlu, "Yaylaları sadece görmek yetmez. Sahiller, ırmaklar, şelaleler inanın böyle cennet. Ordu'nun tanıtımına katkıda bulunulması açısından her fırsatı değerlendirmek istiyoruz" diye konuştu.
 
"ORDU FOTOĞRAFLARININ YER ALDIĞI TEBRİK KARTLARI GÖNDERİN"
 
"Son dönemde anılarımızda önemli yer tutan mektup ve tebrik trafiği azaldı. Herkes telefon ve  telefon mesajları kullanıyor. Unutulmaya yüz tutan yeni yıl tebrik kartlarının yerini telefon mesajları aldı" diyen Vali Balkanlıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Ancak, belli bir doluluk oranına ulaştığında telefonlar ve bilgisayarlarda bunlar silinip gidiyor ve ortada hiçbir hatıra kalmıyor. Ama bizim çocukluğumuzda ortaokulda, lisede, üniversitede annelerimize yazdığımız mektuplar, babalarımıza gönderdiğimiz tebrikler ya onlar tarafından, ya da bizim tarafımızdan saklanıyor. Hem geleceğe dönük hatıraların canlandırılması, hem de Ordu'nun tanıtılması açısından Ordulu hemşerilerime tavsiyem, kalıcı olması açısından tebrik kartı göndermeleridir. Gönderecekleri tebriklerde de Ordu'nun manzaralarını bazen fotoğraf bastırarak, bazen piyasada satılan kartpostalları alarak sevdiklerine yollamaları Ordu'nun tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır. Yeni başlattığımız bu kampanya ya destek bekliyoruz. Ordu'nun çok güzel fotoğraflarını koysunlar."

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 13:30

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER