Ordu'da vaka patlaması yaşanıyor!

Cenazeler, asker uğurlamaları, düğünler, nişanlar, sünnetler, kınalar ve mevlitler Ordu'da Koronavirüs patlamasına neden oldu. Uyarılara yine kimseler aldırmadı, maske ve fiziksel mesafe kurallarına uyulmadı. Ordu'da yine bir karantina noktası daha oluştu. Akkuş'tan sonra karantinanın yeni adresi Aybastı oldu.

Ordu'da vaka patlaması yaşanıyor!

Akkuş ilçesine bağlı Yeşilköy Mahallesi'nin ardından bu kez bir karantina haberi daha geldi. Ordu Valiliği, Aybastı ilçesine bağlı Dereköy Küme Evleri'nin de 26 Temmuz'dan itibaren karantina altına alındığını duyurdu. 

Daha önce de Altınordu ilçesine bağlı Saraycık, Topluca ve Orhaniye mahalleleri, Gürgentepe ilçesine bağlı Kirazgüneyi ve Çatalpınar ilçesine bağlı Sayacatürk Mahallesi karantina altına alınmıştı. Karantina altındaki bölgelere ise giriş-çıkış yasağı uygulanıyor.

"REHAVETE KAPILMAYALIM DÜĞÜN VE CENAZELERE ZORUNLU OLMADIKÇA KATILMAYALIM"

Son günlerde il dışından düğün ve cenazelere gelen vatandaşların bulaştırdığı pozitif vakalar nedeniyle Ordu ili genelinde artış yaşandığına vurgu yapan Ordu Valisi Tuncay Sonel, “Rehavete kapılmayalım. Düğün ve cenazelere zorunlu oldukça gitmeyelim. Maskemizi takalım, sosyal mesafeye ve temizliğe dikkat edelim” diyerek, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER