Jandarmadan büyük operasyon!

ORDU İl Jandarma Komutanlığı tarafından Ordu merkezli Giresun, Samsun ve Tokat'ın da içlerinde bulunduğu 4 ilde başlatılan uyuşturucu operasyonlarında toplan 27 şüpheli gözaltına alındı.

Jandarmadan büyük operasyon!

Ordu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından geçtiğimiz Mayıs ayı ortalarında başlatılan uyuşturucu operasyonları Ordu'dan içlerinde Giresun, Samsun ve Tokat'ın da bulunduğu 4 ile sıçradı.

Ekipler, elde ettikleri delil ve bilgilerle birlikte genişlettikleri operasyonlar kapsamında 59 gram kubar esrar, 140 gram kenevir tohumu, 56 adet sentetik uyuşturucu hap, 157 kök kenevir bitkisi ve 10 gram uyuşturucu skunk maddesi ele geçirdi. Ele geçirilen uyuşturucu maddelerle ilgili olarak 21 şüpheli gözaltına alındı.

Adli makamlara çıkarılan 27 şüpheliden 11'i 'Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Yapmak' ve 'Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bulundurmak' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 16'sı da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Ordu Valisi Seddar Yavuz, "Uyuşturucu madde ile mücadele faaliyetlerine aynı azim ve kararlılıkla devam edilecektir" açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 00:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER