Çipli kart izdihamı mesai değiştirtti

TÜRKİYE genelinde 2 Ocak 2017'den itibaren tüm illerde verilmeye başlanan çipli yeni kimlik kartını değiştirmek isteyenler izdihama yol açınca, İl ve ilçe nüfus müdürlüklerinde mesai saatleri 6 ay boyunca değiştirildi. Ordu'daki İl ve ilçe nüfus müdürlükleri akşam saat 19.00'a kadar mesai yaparken, hafta sonu da çalışacaklar.

Çipli kart izdihamı mesai değiştirtti
ORDU - Yurt genelinde 2 Ocak'tan itibaren verilmeye başlanan çipli yeni kimlik kartı almak isteyenlerin sayısı artınca, İl ve ilçe nüfus müdürlüklerinde mesai saatleri değiştirildi. Yaklaşık 6 ay boyunca İl ve ilçe nüfus müdürlükleri akşam saat 19.00'a kadar mesai yaparken, hafta sonu da çalışacaklar.

Ordu İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Cevat Şahin yaptığı açıklamada, "Bilindiği gibi 2 Ocak'ta TC yeni kimlik kartı uygulaması başladı ve aşırı bir yoğunluk var. Bu yoğunluğun önüne geçebilmek için bakanlığımızın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda mesai saatlerimizde bir değişiklik yaptık. Buna göre hafta içi sabah 08.00'de başlayan mesai saati, akşam 19.00'da sona erecek. Hafta sonu ise sabah 09.00'da başlayacak ve 17.00'ye kadar devam edecektir. Bu saatler içerisinde kimlik kartlarını değiştirmek isteyenler başvurabilirler" diye konuştu. 

Uygulama yoğunluk tamamlanıncaya kadar 6 ay devam edecek. Eğer bu yoğunluk sürecek olursa, mesai saatleri de tekrar uzatılabilecek. 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 13:51

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER