Burası sözün bittiği yer

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara'da ikamet eden 26 şehit yakını ve gaziye, diğer illerde 350 hak sahibine Cumhurbaşkanı'nı temsilen valiler tarafından Devlet Övünç Madalyası verildi. Ordu'da düzenlene törende de 2 şehit ailesi ve 1 gaziye Devlet Ööünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.

Burası sözün bittiği yer

Ordu'da, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen törende, 2 şehit ailesi ile bir gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Törende Vali Tuncay Sonel, il genelinde 399 şehit ailesi ve 552 gazi olduğunu ifade etti.

Şehit ailelerine Valilik başta olmak üzere tüm kamu kurumlarınca devletin varlığı ve sıcaklığının hissettirilmeye çalışıldığını dile getiren Sonel, "Şehit ailelerine ve gazilere ne yapsak azdır." dedi.

Konuşmanın ardından şehit Jandarma Uzman Çavuş Çetin Ak'ın annesi Mesure Ak, şehit Jandarma Uzman Çavuş Erdem Çıtır'ın oğlu Alperen Miraç ile eşi Hamide Çıtır ile gazi Piyade Uzman Çavuş İlhan Sül'e Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.

Törene, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Ahmet Meydan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya ile şehit ve gazilerin yakınları katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER