Bir ayda 116 bin km'lik yol ulaşıma açıldı

ORDU'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan yollara müdahalede bulunan belediye ekipleri, bir taraftan kar temizliği yaparken, diğer taraftan da buzlanma ve heyelanlara karşı önlem almaya çalışıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, il genelindi bir ayda 116 bin km'lik yol ağını ulaşıma açtı, Türkiye'nin çevresini 10 kattan fazla dolaşmış oldu.

Bir ayda 116 bin km'lik yol ulaşıma açıldı

Son yılların en şiddetli kış mevsiminin yaşandığı Ordu'da, bir ay içerisinde ortalama 95 cm kar yağdı. Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerince il genelinde toplamda 116 bin 58 km'lik karla kapanan yol da ulaşıma açıldı. Ekipler, 10 bin 765 km'lik Türkiye'nin çevresini 10 kez dolaş kadar oldu. Aynı zamanda bin 60 hastanın hastanelere ulaşması sağlanırken, 366 cenazenin olduğu mahalle ve grup yollarına acil müdahale edildi. 

Yurdun birçok noktasında etkili olan kar yağışları Ordu'da da şiddetini sürdürüyor. Son bir ayda, 13-15 Ocak, 17-20 Ocak, 23-27 Ocak, 3-4 Mart ve 11-17 Mart tarihlerinde yağan kar yağışları sonrası il genelinde ortalama 95 cm kar kalınlığı oluştu. 

244 MAHALLE YOLU DAHA ULAŞIMA AÇILDI
KAR KALINLIĞI 2 METREYİ GEÇTİ

Ordu'da dün akşamdan itibaren yeniden başlayan kar yağışları il genelinde etkili oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için 464 araç ve iş makinesi 533 personelle 7/24 sahada çalışmalarını sürdürdü. Yüksek ilçelerde 215 cm'i bulan kar kalınlıklarına bağlı olarak kapanan güzergahlarda yapılan çalışmalarda, dün akşam saatlerinden itibaren 244 mahalle ve grup yolu yeniden ulaşıma açıldı. Ekiplerin yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yollara müdahalesi sürerken hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasıyla birlikte oluşması muhtemel buzlanmalara karşı da tuzlama çalışmalarına ağırlık verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER