Balkanlıoğlu Sakarya Valiliği'ne atandı

ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu da son çıkan Valiler Kararnamesi'yle Sakarya Valiliği'ne atandı. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş da, merkeze alınan 20 vali arasında yer aldı. Vali Coş, kanlı darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz'da silahla verdiği poz ve çeşitli gaflarıyla gündeme gelmişti.

Balkanlıoğlu Sakarya Valiliği'ne atandı
ORDU - Resmi Gazete'de yayımlanan son Valiler Kararnamesi'yle yer değiştiren valilerden biri de Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu oldu. Vali Balkanlıoğlu'nun yeni görev yeri ise Sakarya Valiliği.

17 Haziran 2014 tarihinde Ordu'daki görevine başlayan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 1960 Çorum Sungurlu doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Bir yıl hakim adayı olduktan sonra 1985'te Kırklareli Kaymakam Adaylığı'ndan sonra İpsala ve Ulus kaymakam vekilliği, daha sonra sırasıyla Kütahya Aslanapa kurucu Kaymakamı, Muş Malazgirt, Erzincan Refaiye, Balıkesir Sındırgı, Edirne Uzunköprü ve İstanbul Bağcılar kaymakamlıkları yaptı. 

1989-1990 yılları arasında ABD'de bulunan Vali Balkanlıoğlu, Bingöl ve Afyonkarahisar valiliği görevlerinden sonra Ordu Valisi olarak atanmıştı. Balkanlıoğlu, evli ve 2 çocuk babası.  

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 16:45

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER