19 Mayıs Bayramı çok renkli kutlanacak!

ORDU Valisi Seddar Yavuz, Ordu'da uzun yıllardır rutin bir şekilde kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Sporn Bayramı kutlamalarını Milli Mücadele'nin 100'ncü Yılı anısına oldukça zengin bir içerikle hazırladı. Vali Yavuz, "Milli Mücadelenin 100'üncü yıldönümü, ilimizde gerçekleştirilecek farklı sportif etkinlikler ve zengin içerikli programlarla dolu dolu kutlanacak" dedi.

19 Mayıs Bayramı çok renkli kutlanacak!

Milli Mücadele'nin 100'üncü Yıldönümü, Ordu'da bu sene çok zengin etkinliklerle kutlanacak. Kutlamalar, 19 Mayıs'tan 4 gün öncesinde başlayacak.

Etkinliklerin ilk günü olan 15 Mayıs 2019'da akşam saat 22:00'de Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde 'Meşaleli Gençlik Yürüyüşü' düzenlenecek. Yürüyüş, 19 Eylül Stadyumu yanındaki Atatürk Spor Salonu önündek başlayacak ve Köprübaşı Meydanı'na kadar devam edecek.

Yine aynı akşam saat 22:30'da Köprübaşı Meydanı'nda Ordulu sanatçılarla Gençlik Konseri düzenlenecek. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik şöleninin ardından Ordulu yerel sanatçı Mustafa Bülbül ve Taner Can sahnede tüm Orduluları coşturacak, aynı anda gökyüzü dilek fenerleriyle dolacak.

Sportif etkinliklerin ilki 15-16 Mayıs tarihleri arasında Durugöl Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'nda saat 11:00'de Basketbol Turnuvası, 16 Mayıs 2019'da ise Atatürk Spor Salonu'nda Voleybol Turnuvası ile başlayacak. Turnuvalar, saat 12:30'da Atatürk Spor Salonu'nda başlayacak. 

Yine 18 Mayıs'ta Şehit Sefa Kabak Kaya Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu'nda Judo Turnuvası, 17-18 Mayıs 2019 tarihlerinde ise Uluslararası Yıldızlar Taekwondo Turnuvası düzenlenecek. Bu etkinlik ise Durugölm Mahallesi'ndeki Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'nda saat 09:00'da başlayacak. Aynı tarihte saat 10:00'da ODÜ Spor Salonu'nda Satranç Turnuvası gerçekleştirilecek. 

18-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında saat 10:00'da Gönderiç Dağı'na Dağcılık Tırmanışı düzenlenecek.  

19 Mayıs günü ise kutlamalar 09:30'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı önünde resmi törenlerle başlayacak. Atatürk Parki'ndeki etkinlikler ise saat 10:00'da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak. Ordu Valisi Seddar Yavuz günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapacak, şiirler okunacak, güreş, halk oyunları, taekwondo ve solo türkü performansları gerçekleştirilecek. Etkinlikler, ödül töreniyle son bulacak.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER