11 yaşındaki küçük kızdan 33 saat sonra iyi haber

GİRESUN'un Bulancak ilçesine bağlı Semen Yaylası'nda kaybolan ve 2 gündür kendisinden haber alınamayan 11 yaşındaki küçük kız, 96 kişilik arama kurtarma ve 3 iz takip köpeğinden oluşan termal destekli ekip tarafından sağ salim bulundu. Küçük kızın yoğun sis nedeniyle yolunu kaybettiği ve boş bir eve sığındığı ortaya çıktı.

11 yaşındaki küçük kızdan 33 saat sonra iyi haber

Giresun'un Bulancak ilçesinde yaylada kaybolan 11 yaşındaki Elif Akbayrak'tan 33 saat sonra sevindirici haber geldi. Küçük kız, sabah saat 05:00 sıralarında boş bir evde bulundu.

Konuya ilişken resmi açıklama Giresun Valiliği'nden geldi. Giresun Valisi Enver Ünlü, "Bulancak Jandarma Özel Harekat, Bulancak Jandarma ve Kovanlık Jandarma, Giresun Jandarma İstihbarat, KOM ve TEM, Fatsa Jandarma Komando (Çambaşı Ekibi), Bulancak İtfaiyesi ile Giresun, Ordu, Samsun ve Trabzon AFAD ve AKUT ekiplerinden oluşan toplam 96 personel, 3 iz takip köpeği ile termal cihaz ve vatandaşlarımızın da yoğun desteğiyle yürütülen arama çalışmaları devam ettirilmiştir. Kesintisiz olarak yapılan arama çalışmaları sonucunda kayıp kız çocuğu Elif Akbayrak, 26.07.2020 saat 05:00 sıralarında arama yapılan bölgedeki tepenin ters istikametinde boş bir ev içerisinde sağlık durumu iyi bir şekilde bulunmuştur. Yapılan ilk mülakatta korktuğundan dolayı boş bir eve sığındığını, arama yapan ekipleri görünce kendisinin evden çıkarak yanlarına gittiğini beyan etmiş olup, akrabalarına teslim edilmiştir" dedi.

Vali Ünlü, "Lütfen çocuklarımıza gözümüz gibi bakalım" uyarısında da bulundu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER