Sektör Ağaç Sanayi
Yayınlama Tarihi 08 Mayıs 2014
Telefon (0452) 225 53 00
Resmi Web Sitesi http://www.camsanpoyraz.com/
ÇAMSAN POYRAZ AĞAÇ SANAYİ VE TİC. A.Ş.
TARİHÇE: 1984 yılında kurulan, kısa zamanda MDF sektörünün lider isimlerinden biri konumuna gelen ve gurur dolu çeyrek yüzyılı deviren Çamsan Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., Çamsan Ordu Tesisleri ve Çamsan Sakarya Tesisleri olmak üzere kısmi bölünme işlemine tabi tutulmuş, bu bölünme sonucunda Çamsan'ın Ordu ilinde bulunan tüm birimleri 2011 Mart'ından itibaren Çamsan Poyraz olarak devralınmıştır. Çamsan Poyraz, MDF'yi Türkiye'ye tanıttığı Ordu tesislerinde yepyeni bir enerji, çağdaş bir üretim anlayışı ve üst düzey pazarlama anlayışı ile ağaç ve inşaat sektöründeki hizmetlerini sürdürmektedir. Türkiye'de ilk, Avrupa'da beşinci MDF (1984) ve Laminant Parke (1997) üretimini Ordu'da gerçekleştirmenin gururunu taşıyan Çamsan Poyraz, iç piyasaya hizmet amacıyla kurduğu bölge satış müdürlüklerinin yanı sıra Türkiye'den ilk MDF ihracatını gerçekleştirme başarısını elde ettiği ülke olan İran başta olmak üzere, Suriye, Lübnan, Irak, K.K.T.C., Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Türkmenistan, Rusya Federasyonu, Ukrayna, Bosna & Hersek, Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, BAE, Cezayir ve Mısır'a yönelik ihracat potansiyelini yıldan yıla istikrarlı biçimde geliştirmektedir. 
1984 Türkiye ve Ortadoğu'nun 1., Avrupa'nın 4. MDF fabrikası kuruldu. 
1993 İlk kaplama tesisinde üretim başladı. 
1995 İkinci MDF fabrikasında üretim başladı. 
1997 Türkiye'nin ilk laminant parke üretim tesisi üretime başladı. 
1998 İkinci kaplama tesisi devreye alındı. 
1999 Emprenye tesisi üretime başladı. 
2000 Formaldehit ve tutkal tesisleri üretime başladı. 
2013 Üçüncü kaplama tesisi devreye alındı.
 
MİSYONUMUZ: Müşteri memnuniyetini hedef alan, doğayla barışık, ekolojik ve dünya kalite standartlarında ürün sunmayi ilke edinen, istihdam yaratarak ülke ekonomisine katkıda bulunan, çalışan personelinin iş güvenliği ve memnuniyetini ön planda tutarak büyümeye odaklanan bir şirket olmak. 
VİZYONUMUZ: Ağaç ürünleri sektöründe yurt içi ve yurt dışı pazarlarda rekabet edebilen etkili ve güçlü bir konumda olmayı sürdürmek, piyasaya yön vermek ve lider olmak. 
KALİTE POLİTİKAMIZ: Kurulduğu yıldan bu yana hammadde alımlarından üretim hattına, satış ve satış sonrasına kadar tüm birimlerde eğitimli, yetkin ve özverili çalışan personeliyle, üretiminde kaliteden ödün vermemeyi ve uluslararası standartlarda üretim yapmayı ilke edinmiştir. 

SERTİFİKALAR: Çamsan Poyraz, ISO 9001 sistemi kuruluş çalışmalarını 1999 yılında tamamlamış ve merkezi İngiltere'de bulunan uluslararası belgelendirme kuruluşu SGS Yarsley Internatıomal Certification Services firması tarafından denetlenmiştir. Denetleme sonucu firmamız ISO 9001 belgesine hak kazanmıştır. Buna ek olarak Çamsan Poyraz 2007 senesinde ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesini almıştır.