TMO'nun fındık fiyatı bu ay açıklanacak!

Fındık fiyatı, hasat öncesinde açıklanacak. Açıklamayı AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın yaptı. Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüklerini belirterek, "Üreticimizin yüzünü güldüreceğiz. Bu konu da Ankara'da milletvekili arkadaşlarımızla birlikte girişimde bulunduk" dedi.

TMO'nun fındık fiyatı bu ay açıklanacak!

Ordu, Giresun ve Tra.zon'da Ağustos ayında başlayacak olan fındık hasatı öncesinde fındık üreticilerine müjdeli haber, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın'dan geldi. 

Karadeniz Gazetesi'nden Furkan Yiğit'in özel haberine göre fındık üreticilerinin 20 TL'lik fiyat beklentilerini de göz önüne aldıklarını belirten AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ile birlikte konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çıkardıklarını söyledi. Aydın, "Üreticimizin isteğini Cumhurbaşkanımıza ilettik. Kendisi Temmuz'da yani bu ay fiyatın açıklanacağını ve Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli ile görüştüğünü söyledi. Fiyat konusunda net bir durum söz konusu yok fakat, bu yıl mağduriyet yaşanmayacak" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eyüp  sarı
Eyüp sarı - 1 hafta Önce

Valla her sene ayni hikayeleri dinledik.
Egerki bu seferde aynı olursa bu millet sizi tabuta koyar ustunede ingiliz civisi ile civiler.
Maliyet hakikaten 16,50 tl civarında bunun üstüne kar payı koymazlarsa bile en azindan maliyet fiyati olsun diyor insanlar.
Bu sene findik yegmiyesi yerli 120 tl artık bunuda goz onune alırlar.

SIRADAKİ HABER