Başkan Güler'den 'pide' atağı

ORDU'da Ramazan pidesinin 4 TL'den satışa sunulmasının ardından fiyatı çok bulan vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'e ulaştı. Beklenen haberi de Başkan Güler kendisi verdi. Ordu'da tüm fırınlarda pide artık 2 TL'den satılacak.

Başkan Güler'den 'pide' atağı

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Ordu Fırıncılar Odası tarafından 4 TL'den satışa sunulan Ramazan pidesi fiyatları Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in devreye girmesiyle aşağıya çekildi. 

Yeni gramaj ve fiyatları sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Güler, "Gelen talepler üzerine Ordu Fırıncılar Odası Başkanımız İsa Yazıcı ile görüştük. Ordu genelinde bugünden itibaren 210 gr sade pidenin satış fiyatı 2 lira, 210 gr yumurtalı ve susamlı pidenin satış fiyatı ise 2.5 lira olacaktır" dedi.

Başkan Güler'in pide atağı sosyal medyada binlerce beğeni ve yorum oldu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim
Selim - 3 ay Önce

Ben fırıncıyım 2.10 gıram pıdemi olur sunta gıbı olur vatandaş ucuz etın yahnisi olmaz

Serkan Akar
Serkan Akar - 2 ay Önce

Önceki haber:
420 gr sade pide--> 4 TL
420 gr yumurtalı susamlı pide--> 5 TL

Vali indirimi:
210 gr sade pide--> 2 TL
210 gr yumurtalı susamlı pide--> 2,5 TL

Gramaj yarıya inmiş ve fiyat yarıya inmiş. Valinin pide atağı sosyal medyada büyük beğeni almışmışmış. Milletin aklıyla alay etmeyin!

Ahmet Hacı
Ahmet Hacı - 3 ay Önce

Susamsız pideyi halkın yüzde kaçı alıyor, benpideyi 5 TL ye alıyorum, fırıncılar o sizin söylediğiniz 210 gram pideyi bilerek çıkarmıyorlar. Belediye acilen 'Halk Fırın' kurmalıdır.......

SIRADAKİ HABER